Copilul ars cu benzină este în stare foarte gravă: a fost intubat și dus la un spital din București

Îți recomandăm

Copilul de 8 ani, care s-a jucat cu benzină și flacără, în comuna Leșu, județul Bistrița-Năsăud, a fost intubat și dus cu un elicopter SMURD la un spital de arși din Capitală, informează Mediafax.

Potrivit ISU Bistrița-Năsăud, copilul are arsuri de gradele II și III pe 57% din suprafața corpului.

„Echipajul de terapie intensivă mobilă a stabilizat copilul. A fost necesară intubarea acestuia. Prezenta arsuri de gradul II și III pe circa 57 % din suprafață corporală. Este predat elicopterului SMURD care îl va transporta la o clinică de specialitate (spital de arși) din București”, au transmis reprezentanții ISU Bistrița-Năsăud.

Un copil de 8 ani, din comuna Leșu, județul Bistrița-Năsăud, este în stare gravă, are arsuri de jumătate din corp, după ce, miercuri, s-a jucat cu benzină și flacără și și-a dat foc.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Marea petrecere de la Izbiceni: Andrei Bănuță, Niculina Stoican și Armin Nicoară urcă pe scenă de Ziua Localității

Locuitorii comunei Izbiceni se pregătesc de sărbătoare. Luni, 29 iunie 2026, de Ziua Sfinților Apostoli Petru și Pavel, va...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img