Două primării din Olt au primit bani de la MDLPA

Îți recomandăm

Săptămâna aceasta Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a făcut plăți de 68 de milioane de lei, pentru investiții realizate prin PNDL.

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a virat suma de 68.246.286,13 lei, în vederea decontării facturilor pentru 133 de obiective de investișii realizate prin etapele I și II ale Programului Național de Dezvoltare Locală Astfel, pentru etapa I, a fost plătită suma de 1.181.179,18 de lei pentru 5 obiective aflate în execuție, iar pentru etapa a II-a a programului, au fost decontate 67.065.106,95 de lei pentru 128 de proiecte de investiții.

Din județul Olt, două localități au primit bani în contul lucrărilor efectuate prin PNDL. Este vorba despre localitățile: Deveselu și Dobrun.

Suma alocată se ridică la valoarea totală de 896.950,27 lei.

Situația plăților PNDL pentru obiectivele de investiții din județul Olt este următoarea:

Deveselu – 71.261,51 lei;

Dobrun – 825.688,76 lei;

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sindicatele din Educație ies în stradă și duc în Parlament peste 160.000 de semnături pentru schimbarea legilor

Federațiile sindicale din învățământ organizează joi un protest în fața Palatului Parlamentului, unde vor depune peste 160.000 de semnături strânse în sprijinul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img