Două primării din Olt au primit bani pentru decontarea facturilor prin PNDL

Îți recomandăm

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a virat, azi, 13 mai, suma de 84.501.108,82 lei, în vederea decontării facturilor pentru 152 de obiective de investiții realizate prin etapele I și II ale Programului Național de Dezvoltare Locală .

Din județul Olt, două localități au primit bani în contul lucrărilor efectuate prin PNDL.

Astfel, pentru etapa I, a fost plătită suma de 7.954.700,72 de lei pentru 19 obiective aflate în execuție, iar pentru etapa a II-a a programului, au fost decontate 76.546.408,10 de lei pentru 133 de proiecte de investiții.

Primăriile care au primit bani pentru finanțarea investițiilor prin Programul Național de Dezvoltare Locală sunt: Dobrosloveni Optași Măgura.

Situația plăților PNDL pentru obiectivele de investiții din județul Olt este următoarea:

Dobrosloveni-134.052,11 lei

Sârbi Măgura- 1.025.680,85 lei

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sindicatele din Educație ies în stradă și duc în Parlament peste 160.000 de semnături pentru schimbarea legilor

Federațiile sindicale din învățământ organizează joi un protest în fața Palatului Parlamentului, unde vor depune peste 160.000 de semnături strânse în sprijinul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img