Elevi, cadre didactice și polițiști au făcut curățenie în Pleșoiu

Îți recomandăm

Acțiune superbă. Elevi, cadre didactice și polițiști au făcut curățenie în Pleșoiu, alăturându-se astfel campaniei ,,Let’s Do It, Romania!”

La acțiunea ce a avut loc sâmbătă, 21 septembrie, au participat elevii de la Școala Gimnazială din Pleșoiu.

60 elevi din Școală Gimnazială Pleșoiu și 14 cadre în colaborare cu Politia Pleșoiu în cadrul activității ,,Let’s do it,Romania”.

Alături de cei mici, la curățenie au participat cadre didactice, dar și polițiști, iar la final au fost prezentate rezultatele acțiunii și un strigăt hotărât: ,,Let’s Do It, Romania!”

Let’s Do It, Romania! a organizat astăzi cea de-a XI-a ediție a Zilei de Curățenie Națională. Și în acest an, România s-a alăturat altor 198 de țări în efortul comun de a reduce deșeurile și de a promova o lume mai curată.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sorin Grindeanu anunță pași spre noul Guvern și atacă USR: ‘S-a ajuns la deblocarea crizei prin blocaj’

Președintele PSD și liderul Camerei Deputaților, Sorin Grindeanu, susține că negocierile politice pentru formarea unui nou Guvern au intrat într-o etapă decisivă,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img