Elevii din Olt intră în vacanța de schi. Se vor întoarce la școală pe 26 februarie

Îți recomandăm

Elevii din București, Ilfov, Olt alte 23 de județe intră de vineri, după finalizarea cursurilor, în vacanța de schi. Luni, 26 februarie, elevii revin la cursuri, iar alții vor intra în vacanță.

Elevii din București, Ilfov și alte 24 de județe au vacanță de schi în perioada 19 – 26 februarie 2024. Vacanța de schi este luată la decizia inspectoratelor județene, oricând în luna februarie, timp de 5 zile consecutive. Este vorba despre elevii din județele: Argeș, Bihor, Brăila, Buzău, Botoșani, Călărași, Cluj, Caraș-Severin, Covasna, Dâmbovița, Galați, Giurgiu, Gorj, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Neamț,
Olt, Prahova, Sălaj, Vaslui, Vrancea, Teleorman.

Amintim că, la fel ca anul școlar 2022-2023, și anul acesta școlar va avea o vacanță „mobilă”, cel puțin așa a fost denumită de oficialii din Educație, alții o numesc „vacanță de schi”. Această vacanță „mobilă” face ca fiecare județ să aibă o structură ușor diferită a anului școlar: modulele 3 și 4 sunt diferite ca durată.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Paul Stănescu susține că PSD a greșit refuzând colaborarea cu AUR

Senatorul PSD Paul Stănescu, fost secretar general al partidului, a declarat marți seară că social-democrații au greșit atunci când...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img