Fotbaliștii de la CSM Slatina au plantat pomi

Îți recomandăm

Jucătorii echipei CSM Slatina au plantat pomi în baza sportivă din cadrul Clubului Nautic şi de Agrement „Plaja Olt”. Această campanie face parte din Strategia de Sustenabilitate a Clubului Sportiv Municipal Slatina, strategie prin care clubul își propune să asigure generațiilor viitoare un mediu plăcut și sănătos:

Componenţii echipei noastre au desfăşurat miercuri, 3 aprilie, o acţiune ce are drept scop protejarea mediului înconjurător. Jucătorii au plantat pomi în baza sportivă din cadrul Clubului Nautic şi de Agrement „Plaja Olt”. Această campanie face parte din Strategia de Sustenabilitate a Clubului Sportiv Municipal Slatina, strategie prin care clubul își propune să fie mai prietenos cu mediul înconjurător și să ofere generațiilor viitoare un mediu mai curat și mai puțin poluat. Prin aceste acţiuni, ne dorim să fim un exemplu pentru societate, şi totodată, să contribuim activ la protejarea mediului înconjurator.” au declarat reprezentanții CSM Slatina.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Slatina în sărbătoare: CSM Slatina organizează un weekend plin de sport și premii pe Esplanadă

Esplanada Municipiului Slatina va deveni epicentrul energiei și al mișcării la sfârșitul acestei săptămâni. În perioada 27–28 iunie 2026,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img