Gheorghe Manicea, viceprimarul comunei Osica de Sus, a plecat din PSD

Îți recomandăm

După 34 de ani în care a activat în politică alături de social democrați, Gheorghe Manicea, viceprimarul comuniei Osica de Sus, a plecat din partid.

Anunțul a fost făcut pe pagina sa de socializare, iar politicianul nu a spus nimic despre o trecere la un alt partid.

”Acest moment de despărțire este mai mult decât o simplă schimbare politică – este o tranziție plină de emoții și semnificații profunde. Nu este ușor să renunți la un proiect în care ai investit atât de mult timp, energie și pasiune, iar alegerea mea de a nu continua să fac parte dintr-o echipă locală în care nu simt încredere și respect reciproc este o decizie dificilă, dar necesară pentru integritatea mea politică și administrativă. Dincolo de toate momentele grele din ultimii ani, de „luptele” politice duse cu oameni de la care așteptam consens și colaborare, dincolo de clipele în care de multe ori am vrut să renunț, a sosit momentul să-mi pun realizările pe masă. Pentru mine, „Alături de Oameni”, nu este doar un simplu slogan, este un fapt, iar dumneavoastră, cetățeni din Osica de Sus, Greci, Tomeni și Ostrov puteți fi martori asupra implicării și devotamentului meu din ultimii 8 ani. Mulțumesc tuturor, prietenilor, colegilor și echipei PSD Olt, care au fost alături de mine în toți acești ani”, se arartă în mesajul postat de Manicea.

Potrivit unor surse, Manicea se afla în conflict de mai mulți ani cu edilul, Cezar Filip, și acesta tot de la PSD. Mai mult, viceprimarul și-a dorit foarte mult ca PSD să îi susțină candidatura pentru un mandat de primar.

De altfel în 2017 Manicea a câștigat un mandat de primar , iar din 2020 era viceprimar.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

ANUNȚ PUBLIC

Având în vedere art. 7, alin. 23 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img