Invazie de ploșnițe într-o școală gimnazială. Părinții acuză că elevilor li s-a făcut rău în urma unei dezinsecții

Îți recomandăm

Este alertă într-o școală gimnazială din Capitală, unde mai multe clase de elevi ar fi fost trimise acasă din cauza unei invazii de ploșnițe. Părinții spun că școala a făcut o dezinsecție și a permis accesul copiilor imediat, mai mulți elevi acuzând stări de rău la scurt timp după ce au intrat în clase.

Este o stare de confuzie în rândul părinților care au făcut mai multe reclamații cu privire la o posibilă invazie de ploșnițe la o unitate școalară. Aceștia au aflat de pe grupurile de părinți faptul că unii copii au fost trimiși acasă din cauza ploșnițelor, însă conducerea nu a făcut niciun anunț oficial care să confirme acest lucru. Unii dintre părinți susțin că școala a făcut și o dezinsecție și a permis imediat accesul copiilor în clase, iar elevilor li s-a făcut rău la scurt timp de la soluțiile folosite. Unitatea școlară nu a transmis un punct de vedere până în acest moment, ceea ce a stârnit o stare de panică și confuzie în rândul părinților. Inspectoratul Școlar al Municipiului București face verificări în acest caz și a solicitat intervenția inspectorilor DSP, care s-au deplasat la această unitate școlară pentru a verifica dacă se confirmă această situație conform căreia există ploșnițe în școală.

sursa DIGI 24

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sindicatele din Educație ies în stradă și duc în Parlament peste 160.000 de semnături pentru schimbarea legilor

Federațiile sindicale din învățământ organizează joi un protest în fața Palatului Parlamentului, unde vor depune peste 160.000 de semnături strânse în sprijinul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img