LUCRĂRI DE IGIENIZEAZARE LA REZERVOARELE DE APĂ CAO

Îți recomandăm

Compania de Apă Olt Sediul Secundar Slatina efectuează lucrări de igienizare și întreținere a rezervorului de acumulare apă „Oituz”, din municipiul Slatina.

Acesta asigură alimentarea cu apă a orașului de sus și are o capacitate maximă de 10.000 mc.

Compania de Apă Olt Sediul Secundar Slatina efectuează, anual, lucrări de igienizare și întreținere a rezervoarelor de acumulare „Grădiște”, „Salcia”, „Oituz”, „Nicolae Bălcescu” și „Crișan”, pentru îmbunătățirea calității apei și furnizarea serviciului de alimentare cu apă în parametrii normali.

”Este posibil ca, în timpul efectuării acestor lucrări și o perioadă după finalizarea lor, să apară modificări ale turbidității apei și fluctuații de presiune. De aceea, vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfortul creat”, au anunțat reprezentanții CAO

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Cum citești corect eticheta alimentelor. Specialiștii explică diferența dintre „termen-limită” și „data optimă de consum”

Confuzia dintre mențiunile „a se consuma până la” și „a se consuma de preferință înainte de” reprezintă una dintre...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img