Marius Iancu:”AVEM O ȚARĂ! SĂ O GUVERNĂM, NU SĂ O DISTRUGEM!”

Îți recomandăm

Social-democrații continuă să lupte ca votul românilor de pe 6 decembrie să fie respectat. Deputatul Marius Iancu susține că odată cu numirea lui Câțu ca premier economia țării este în pericol.

” Votul românilor este din nou batjocorit de Iohannis și gașca PNL!Pentru a doua oară, liberalii îl propun pe Florin Cîțu premier, crezând că noi toți am uitat cum, la prima desemnare, a fugit din Parlament exact înaintea votului de învestire.Noi toți nu am uitat nici de cele 70 de miliarde lei împrumutați, de zecile de mii de șomeri și de miile de afaceri românești distruse. Cîțu este groparul economiei românești, politicianul care consideră că sănătatea și educația nu trebuie să fie priorități pentru un guvern și nu are cum să fie prim-ministru al României, în timpul celei mai grave crize medicale și economice, din ultimii 30 de ani.Având în vedere situația actuală din țară, propunerea PSD pentru funcția de prim ministru este Alexandru Rafila, doctor epidemilog, reprezentantul României la Organizația Mondială a Sănătății, omul potrivit că să gestioneze pandemia și să treacă România prin criza medicală.Situația este gravă și nu este timp pentru orgolii, lupte politice și interese mărunte!PSD este partidul care a castigat alegerile, românii ne-au ales pe noi, parlamentarii PSD să îi reprezentăm în următorii patru ani.PSD trebuie să formeze o coaliție de guvernare care să îl susțină pe Alexandru Rafila!Facem apel la USR și UDMR să respecte votul pe care l-au primit de la români și să nu distrugă această țară prin susținerea unui Guvern condus de Cîțu.Avem datoria să guvernăm responsabil pentru sănătatea și siguranța românilor, nu să distrugem România”, a declarat demnitarul oltean

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img