
Programul ”Rabla pentru tractoare” mai are de așteptat până va fi implementat, având în vedere că noutățile din partea Administrației Fondului pentru Mediu (AFM) întârzie să apară.
Pe fir a intrat și ministrul agriculturii, Florin Barbu, care i-a cerut ministrului mediului, Mircea Fechet, să aibă o discuție mult mai aplicată în ceea ce privește implementarea acestui program. De altfel, șeful MADR are anumite semne de întrebare în privința pieței tractoarelor din România la nivel general, susținând că prețurile tractoarelor au ajuns la niveluri exagerate
sursa AGROTV










