O slătineancă a votat cu cântec, în Spania

Îți recomandăm

vot cu cantecO slătineancă stabilită în Spania a impresionat zeci de mii de oameni prin gestul său din ziua votului: şi-a exprimat dorul de ţară printr-un cântec interpretat chiar în secţia de votare.

Larissa Elena Cotorogea a cântat melodia Larisei Olteanu – „Acasă-i România”. Momentul a fost filmat şi urcat pe Facebook cu descrierea „Şi am votat cu cântec!!!”. Postarea a stârnit un val de reacţii pe Facebook: peste 11.000 de aprecieri şi 21.000 de distribuiri, în numai patru ore.

 Un alt moment patriotic s-a petrecut într-o secţie de votare din Londra, unde românii veniţi la vot au pornit o horă.

{module GAdsense articol}

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Slatina: o nouă zonă modernizată, la intersecția străzilor Cornișei și Crișan

La intersecția străzilor Cornișei și Crișan, zona ACR, o nouă zonă verde a prins viață datorită administrației liberale condusă...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img