Paul Stănescu: Sunt 3 guverne într-un guvern, e haos generalizat

Îți recomandăm

Secretarul general PSD Paul Stănescu și senator de Olt a declarant recent că în coaliția de guvernare este o competiție între partide dar și în interiorul partidelor, motiv pentru care ar fi „haos”.

„Toată lumea vede că trăim la ora asta într-un haos generalizat. De ce se întâmplă lucrul asta? Practic sunt 3 guverne într-un guvern. Vorbim de guvernul Orban-Cîțu, guvernul Ciolos-Barna și guvernul Kelemen Hunor-Tanczos Barna-Cseke Attila. La ora aceasta nu se guvernează pentru că unul din guverne se comportă ca și cum ar fi în opoziție, mă uit aici la USR PLUS, ei parcă ar fi în opoziție la ora asta. (…) Orban se ceartă cu Cîțu de ce? Ei vor avea un congres curând, Cîțu și-a anunțat intenția de a candida și Orban face un joc inteligent, el arată cu degetul, spune că premierul nu vrea să facă, ei fiind în campanie e imposibil să funcționeze această coaliție și acest guvern. E haos de sus până jos”, a declarat Paul Stănescu senatorul de Olt.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Avertismentul economiştior: Datoria publică a României ar putea să ajungă la 90% din PIB mai devreme de 2036

Datoria publică a României ar urma să crească gradual în următorii ani, de la o pondere de 61,6% din...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img