PRIMAR, RĂPUS DE COVID. ACESTA NU ERA VACCINAT PENTRU CĂ NU CREDEA ÎN VIRUS

Îți recomandăm

Acesta era internat de două zile cu o formă severă a infecţiei cu SARS-CoV-2. Primarul comunei Stăneşti, Ionel Michiu, a murit la un spital din Mihăești- Vâlcea. 

Potrivit Direcţiei de Sănătate Publică Vâlcea, primarul din Stăneşti era nevaccinat. Apropiații acestuia spun că nu credea în virus. Bărbatul de 61 de ani s-a prezentat pe data de 3 octombrie în Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean, unde i s-a făcut un test rapid, care a fost pozitiv, şi a primit reţetă pentru tratament la domiciliul.

În data de 9 octombrie, bărbatul a revenit la UPU şi, pentru că avea afectare pulmonară, a rămas sub supravegherea medicilor de aici până pe data de 13 octombrie, când a fost transferat la Spitalul de Pneumoftiziologie din Mihăeşti, pe sursă de oxigen. Din păcate, pe data de 15 octombrie a fost declarat decesul.

“Cu profundă tristețe, am aflat de trecerea la cele veșnice a primarului Ionel Michiu. Ne exprimăm regretul față de plecarea dintre noi a celui care a condus, vreme de 13 ani, comuna vâlceană Stănești. Sincere condoleanțe și întreaga noastră compasiune familiei îndurerate! Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, a transmis, pe Facebook, presedintele Consiliului Județean Vâlcea, Constantin Rădulescu.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Meteorologii avertizează. Luna iulie se anunță fierbinte

În luna iulie temperaturile se anunță mai ridicate decât cele obișnuite, iar ploile vor fi reduse, potrivit prognozei pentru următoarele 4...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img