Primăria Obârșia a primit trei mașini electrice

Îți recomandăm

Primăria Obârșia a aplicat la programul național pentru mașini electrice și a obținut trei cupoane pentru tot atâtea autoturisme. Acestea nu sunt primele mașini electrice care au ajuns în primăriile din Olt. La finalului anului trecut și la Șopârlița ajunsese un astfel de autoturism.

Administrația Fondului pentru Mediu a aprobat cererea de finanțare depusă de către Primărie pentru trei ecotichete. Astfel că aceste mașini electrice au ajuns ieri în parcul auto al primăriei Obârșia, după parcurgerea tuturor etapelor legale, inclusiv în ceea ce privește semnarea contractului de finanțare.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Cum verifici dacă ești asigurat la sănătate în 2026. Afli în câteva secunde dacă figurezi în evidențele CNAS

Statutul de asigurat în sistemul public de sănătate poate fi verificat online, în doar câteva secunde, prin intermediul platformei...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img