Primăria Slatina a premiat-o pe eleva Dincă Anna Erika, de la Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

Îți recomandăm

Singura elevă de 10 a Slatinei, Dincă Anna Erika, de la Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”, a fost premiată de Laura Giura, viceprimar cu atribuții de primar interimar, și Mario De Mezzo, primar ales al orașului. Tânăra a obține media 10 la examenul de Evaluare Națională:

Laura Giura, viceprimar cu atribuții de primar interimar, și Mario De Mezzo, primar ales, au premiat-o pe Dincă Anna Erika, de la Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”. Tânăra a reușit performanța remarcabilă de a obține media 10 la examenul de Evaluare Națională, fiind singura din acest an care a atins această realizare. Tinerii se luptă să performeze într-un sistem educațional cu carențe, în care reușesc de multe ori cu sacrificii din partea dascălilor și părinților, iar noi ne vom lupta să le oferim un oraș în care să se împlinească profesional în perioada lor de maturitate – acesta este angajamentul nostru față de tinerii din Slatina.” transmit reprezentanții Primăriei Slatina.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Veste bună pentru șoferi: După aproape trei ani de întârzieri, un nou tronson din Autostrada Transilvania se deschide circulației în iulie

Șoferii vor putea circula din luna iulie pe încă 12 kilometri din Autostrada Transilvania, între Zimbor și Poarta Sălajului, unul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img