PSD a pierdut pe mâna lor!

Îți recomandăm

psd a pierdut pe mana lorCeea ce nu a reușit nici cel mai aprig dușman al celor din PSD, au reușit chiar ei.

Au reușit să-și pună cel mai slab candidat la prezidențiale din ultimii 30 de ani. Dacă nici acum ne se trezesc cei din PSD care au primit cea mai mare înfrângere din istoria social democrată nimic nu-i mai trezește. Este momentul unei reunificări a clasei politice de stânga, altfel partea politică de dreapta va crește mai ceva ca făt frumos din poveste, mai mult chiar vor fi și ajutați de cei de la USR care vor fi absorbiți de PNL fără prea mari eforturi. Fără o relansare a clasei politice de stânga, cu un lider politic puternic care să reușească să facă opoziție în anii ce vor urma, clasa politică va avea mult de suferit și vom asista la tot felul de scene politice fără precedent. Așadar, este greu de digerat această înfrângere pentru social democrați, dar cu toții trebuie să-și asume că singuri au intrat în acest crud adevăr. Cutuma social democrată de a merge pe mâna președintelui care să fie și candidatul la prezidențiale i-a făcut pe cei din PSD să piardă fix pe mâna lor!

{module GAdsense articol}

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Amendă usturătoare aplicată de Garda de Mediu Olt unui operator economic pentru gestionarea ilegală a deșeurilor periculoase

Control fulger în județul Olt, după o sesizare venită din partea Inspectoratului Județean de Poliție. Comisarii Gărzii Naționale de...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img