PSD Slatina: ”De la pașaportul de oltean, până la ultimul tartan, totul este de un albastru mediteranean”

Îți recomandăm

Reprezentanții PSD Slatina critică modul în care Mario De Mezzo își pune amprenta asupra Slatinei. Actualul primar a copiat modelul grecesc și vrea măslini și vopsea albastră peste tot. Social-democrații susțin că Slatina este un oraș cu tradiție și imaginea urbei trebuie să fie unică, nu o copie:

Slatina, măslinii și prazul, totul de un albastru mediteranean! De la pașaportul de oltean, până la ultimul tartan, totul este de un albastru mediteranean… Acesta este viziunea administrativă a primarului Mario De Mezzo: măslini seculari „presărați” peste tot și vopsea albastră, ca în Grecia? De ce ca în Grecia și nu ca la noi, la Slatina, aici unde trăim cu toții de zeci de ani, nu de un an? Ceea ce nu știe sau nu vrea să știe acest edil trecător este că Slatina este un oraș cu istorie, cu tradiții, slătinenii sunt mândri de comunitatea și identitatea lor! Și acum, și peste patru noi suntem tot aici, în Slatina noastră, pentru că NOI ȚINEM CU SLATINA.” transmite PSD Slatina.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img