Șase pompieri se despart de ISU Olt

Îți recomandăm

Șase pompieri olteni, din cadrul Detașamentului Slatina, Stației Scornicești, Gărzii Stoenești și Inspectoratului au început de vineri, 4 Decembrie o nouă etapă a vieții lor și anume cea de militar în rezervă, cu drept la pensie.
“Astăzi, în cadrul unui ceremonial restrâns, le-am mulțumit pentru întreaga carieră militară colegilor care au trecut în rezervă, începând cu luna decembrie 2020.

Șase pompieri olteni, din cadrul Detașamentului Slatina, Stației Scornicești, Gărzii Stoenești și Inspectoratului, au început o nouă etapă, cea de militar în rezervă, cu drept la pensie, după ce și-au pus toate cunoștințele și deprinderile în slujba semenilor.

Tuturor le mulțumim pentru efort, pentru dăruire, pentru că au pus interesul țării pe primul loc și le urăm pensie lungă și multă sănătate!” a transmis Adrian Tănase, inspector șef.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Veste bună pentru șoferi: După aproape trei ani de întârzieri, un nou tronson din Autostrada Transilvania se deschide circulației în iulie

Șoferii vor putea circula din luna iulie pe încă 12 kilometri din Autostrada Transilvania, între Zimbor și Poarta Sălajului, unul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img