În satul Bistrița, de pe raza teritorială a orașului Piatra-Olt alimentarea cu apă este oprită joi, 7 noiembrie, în intervalul orar 4:00-20:00, în vederea igienienizării bazinelor de la Stația de Pompare Salcia:
”Joi, 7 noiembrie 2024, în intervalul orar 04:00-20:00, se oprește alimentarea cu apă, în satul Bistrița, de pe raza teritorială a UAT Piatra-Olt, în vederea igienienizării bazinelor de la Stația de Pompare Salcia. Pe parcursul lucrărilor poate apărea fenomenul de turbiditate al apei și fluctuații de presiune în orașul Piatra-Olt, în comuna Slatioara, precum și în satul Salcia! Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfortul creat!” transmite CAO.










