Șerbănești: colectarea reciclabilelor se face o singura data pe luna

Îți recomandăm

Primăria comunei Șerbănești a anunțat că la nivel de ADI ECO a fost luată decizia sa se facă colectarea reciclabilelor o singura data pe luna.

Astfel, luni 7 aprilie, la nivelul localității se vor colecta deșeurile reciclabil, iar de luna viitoare, această acțiune se va desfășura în prima zi de luni din lună.

Pentru buna desfășurarea a a activității de colectare, cetățenii sunt rugați să scoată tomberoanele, la poarta gospodăriei, în loc vizibil, la prima ora.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

ANUNȚ PUBLIC

Având în vedere art. 7, alin. 23 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img