Șerbănești: Sistemul de monitorizare video, extins și modernizat cu fonduri europene

Îți recomandăm

Cetățenii din comuna Șerbănești sunt de acum înainte în siguranță datorită sistemul de monitorizare video al localității care a fost extins și modernizat cu fonduri europene. Totodată, traficul va fi ”păzit” de noile camere montate pe raza întregii localități:

Localitatea este mai sigura cu aceste camere amplasate la toate locurile de joaca, grădinițe, scoală și în punctele frecventate. La intrările în Serbanesti avem camere de monitorizare ale traficului rutier (LPR). Există la nivelul Primărie, centrul de monitorizare unde PAZA in fiecare noapte este prezenta. Suntem în strânsă colaborare cu Poliția și se aplică sancțiuni. Facem apel la adolescenții care mai fac probleme pe la locurile de joacă…suntem cu ,,ochii,, pe voi . Amenzile sunt foarte mari pentru distrugere și se ajunge și la dosar penal.” transmit reprezentanții primăriei.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Cod galben de căldură în aproape toată țara. Temperaturile urcă până la 35 de grade, iar disconfortul termic se accentuează

Aproape întreg teritoriul României este vizat joi de o avertizare cod galben emisă de meteorologi, pe fondul unui val de temperaturi neobișnuit de...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img