Un jandarm oltean a înapoiat borseta cu bani, celui care o pierduse

Îți recomandăm

Un jandarm oltean a înapoiat borseta unui slătiean.Plutonierului major Liviu Boroi nu se afla în timpul serviciului când a găsit o borsetă plină cu bani, un telefon mobil și acte ce aparținea lui Ionuț, un bărbat de 39 de ani, care o pierduse în zona Pieței Zahana, din Slatina.

Ionuț, proprietarul borsetei, a ținut să mulțumească celui care i-a găsit bunurile pierdute.

„Oameni ai legii și în timpul liber. În această după amiază, colegul nostru, plutonier adjutant Boroi Liviu, aflat în timpul liber, a observat o borsetă căzută în zona Pieței Zahana, din municipiul Slatina. Nefiind nici o persoană care să o revendice, colegul nostru a deschis-o și a identificat proprietarul, un bărbat in vârstă de 39 de ani, folosind datele din actul de identitate. Foarte surprins când la ușă a primit borseta cu documente personale, telefonul mobil și peste 300 lei, Ionuț i-a mulțumit colegului nostru pentru că borseta i-a fost înapoiată într-un timp atât de scurt. Bravo, Liviu!”, a declarat căpitan Simona Floricel, purtător de cuvânt al Jandarmeriei Olt.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Gabriel Dragnea: ”Am început asfaltările pe strada Crângului, din satul Zorleasca”

Veste bună pentru locuitorii din satul Zorleasca, comuna Valea Mare. Au început lucrările de asfaltare pe strada Crângului. Este...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img