Olt: al doilea deces din cauza COVID-19

Îți recomandăm

În cursul dimineţii de joi, 7 mai, autorităţile au anunţat al doilea deces la nivelul judeţului Olt din cauza COVID-19. Este vorba de bărbatul în vârstă de 57 de ani, din Şerbăneşti, confirmat cu coronavirus în data de 4 mai.

Bărbatul era internat la Spitalul Municipal Caracal. Acesta are contacţi direcţi membrii familiei cu care locuia la Şerbăneşti: soţia, cei doi copii şi o persoană vârstnică, tatăl său.

Potrivit GCS, bărbatul avea boli asociate: cord pulmonar cronic, insuficienţă tricuspidiană severă, neoplasm de colon în observaţie, sindrom anemic moderat.

Este cel de-al doilea deces din judeţ, primul fiind al femeii de 54 de ani din Scărişoara.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Guvernul Adrian Veștea a picat în Parlament: NU a obținut votul de încredere

Premierul desemnat Adrian Veștea a venit în fața Parlamentului să ceară votul de încredere, dar după o serie de zile extrem...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img