Zile cu două anotimpuri, în România. Ploile și vijeliile se instalează în perioada următoare

Îți recomandăm

Ce temperaturi se așteaptă zilele următoare

De asemenea, în săptămâna care urmează temperaturile vor varia foarte puțin de la o zi la cealaltă.

Se vor situa în general sub cele normale pentru această perioadă, cu valori de la 13-14° în depresiunile din estul Transilvaniei și în zona litoralului, până la cel mult 22-23-24° cu mici variații în regiunile vestice.

Se răcește vremea în București

Dacă astăzi temperatura va fi ridicată, 23-24°, în condițiile în care vorbim de o vreme frumoasă, de mâine se va strica vremea şi în Capitală.

Se va răci, cel mult 17-18°, vor apărea ploile mai ales după-amiaza și noaptea, foarte probabil să devină și moderate cantitativ.

Şi săptămâna viitoare vom avea în Capitală o temperatură ușor sub normalul perioadei, însă nu va varia prea mult în jurul valorii de 18° și mai apar și ploi din când în când, a precizat Alina Şerban.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sorin Grindeanu: PSD nu va guverna cu AUR. Ori majoritate pro-europeană, ori opoziție

Președintele PSD, Sorin Gindeanu, susține că PSD nu va forma o majoritate cu AUR după ce au dat mâna în demersul de...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img