FOCAR uriaș de Covid-19, la un cămin de bătrâni: 60 de persoane sunt infectate

Îți recomandăm

Încă un focar uriaș a fost înregistrat, vineri, la Sibiu, în rândul beneficiarilor de servicii de la Căminul de Persoane Vârstnice din oraș.

Direcția de Sănătate Publică Sibiu a identificat vineri un focar de COVID-19 în cadrul Căminul pentru Persoane Vârstnice Sibiu, informează Mediafax.

„Focarul a evoluat cu un număr de 60 de cazuri până în prezent. Toate cele 60 de cazuri sunt din rândul beneficiarilor”, au transmis reprezentanții autorităților sanitare.

Aici a fost demarată o anchetă epidemiologică.

O echipă medicală se află la căminul din Sibiu pentru evaluarea stării de sănătate a tuturor pacienților.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Ziua Universală a Iei, celebrată la Biblioteca Județeană Olt „Ion Minulescu”

Ziua Universală a Iei, cămașa tradițională românească, a fost celebrată la Biblioteca Județeană Olt „Ion Minulescu”, alături de copiii...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img