Mașini noi de intervenție pentru jandarmii olteni

Îți recomandăm

Șase autospeciale Dacia Duster și cinci autospeciale Dacia Logan achiziționate de către Ministerul Afacerilor Interne prin programul de reînnoire a parcului auto au intrat de astăzi în dotarea Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Olt.
Autospecialele sunt dotate cu mijloace moderne de semnalizare acustică și vizuală, iar ca o noutate, acestea au fost inscripționate diferit față de modelele anterioare, pe noile mașini fiind aplicat drapelul tricolor și deviza Jandarmeriei „Lege și ordine”.
Acestea au fost repartizate subunităților din Slatina, Balș, Caracal, Corabia, Scornicești și Deveselu.
Autoturismele vor fi folosite începând cu data de 9 octombrie de către jandarmii olteni pentru a asigura mobilitatea echipajelor aflate în misiune și pentru reducerea timpului de răspuns în situații de urgență.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Slatina: circulația rutieră va fi restricționată pe Bulevardul Alexandru Ioan Cuza, pe tronsonul cuprins între Magazinul Oltul și Oficiul Poștal

În contextul desfășurării manifestărilor prilejuite de ”Zilele Municipiului Slatina”, circulația rutieră va fi restricționată pe bulevardul Alexandru Ioan Cuza,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img