Clubul Nautic și de Agrement „Plaja Olt”, administrat de Primăria Municipiului Slatina prin Clubul Sportiv Municipal Slatina, este pregătit să își întâmpine vizitatorii într-un sezon estival care se anunță mai atractiv ca niciodată.
Anul acesta, plaja a fost extinsă, iar capacitatea de primire a crescut cu aproximativ 30%. Au fost amenajate 130 de umbreluțe și 260 de șezlonguri, oferind mai mult spațiu și confort pentru toți cei care aleg să își petreacă timpul liber la una dintre cele mai apreciate zone de agrement din municipiu.
Apa din piscine este pregătită pentru sezonul de vară, având deja o temperatură optimă pentru îmbăiere, iar siguranța vizitatorilor este asigurată prin prezența salvamarilor și a personalului medical.
Atât piscina pentru adulți, cât și cea pentru copii sunt pregătite să găzduiască zile întregi de distracție și relaxare.
Tarifele rămân neschimbate față de anul trecut: 20 lei – bilet adult, 10 lei – bilet copil și 10 lei – șezlong.










